
Uprostřed loňského rozčilení z nedostatku potravin a zvýšení zemědělských cen lídři G8 ze Spojených států, Kanady, Japonska, Německa, Velké Británie, Francie, Itálie a Ruska se v Trevisu dohodly na podrobné analýze stavu zásobování potravinami. Je jasné, že pokud se světová produkce potravin nezvýší, je možné že vývoj z předcházejících dvou let se bude dále opakovat ve velké části světa.
Schmider pokračuje: "Změna klimatu bude stupňovat tlak škůdců - musíme držet krok s těmito změnami a ujistit se, že současná zemědělské politika je v souladu s realitou v zemědělství. Bohužel současná situace EU zemědělství a ochrany před škůdci jsou v opačném směru. Aktivně snižuje možnosti zemědělců bez dostatečného vědeckého posouzení rizika. Nebude-li provedena změna směru EU politiky, zemědělci budou mít pouze omezené portfolio přípravků v boji proti škůdcům. A to vše v době, kdy svět nejvíce potřebuje řešení.
"Pesticidy nejsou problém, jsou řešení: optimalizací použití je možné udržet rostliny zdravé a bezpečné pro lidské zdraví a životní prostředí. Choroby rostlin jsou skutečným problémem a evropská politika musí být konfrontována s touto realitou zemědělství a nabídnout skutečná řešení.
„Dokument G8 je zneklidňující, ale realistický scénář. V Evropě máme velké zemědělské kapacity, ale obrovský úkol do budoucna, který je však ohrožen špatným plánováním. V budoucnu budou tyto politické akce ovlivňovat naši schopnost produkovat potraviny pro sebe a i okolní svět. Především se nesmíme nechat uspat z našeho současného relativního blahobytu, ale zasadit se o udržení zásobování potravinami i v dalších letech.“
Spolupráce pěstitelů a katedry rastlinné výroby FAPZ SPU v Nitre
Acloman – zákaz uvádění na trh a používání
1. Life Sciences Film Festival 2011
Bayer CropScience - další impulsy k růstu
Odborná diskuze na Agromanuálu.cz
G8 varuje: Dvojnásobná potřeba potravinářské produkce do roku 2050 nebo potravinové krize
Výsledek evropského hlasování o použití přípravků
Falzifikáty přípravků míří na evropský trh
Pozastaveny restrikce flusilazole
Spuštěn internetový obchod AgromanualShop.cz
Dar na obnovu Mendelovy genetické zahrady
Pozastavení rozhodnutí o registraci
Chyby v Přehledu registrovaných přípravků 2007
Chemtura Europe Ltd. - nový název společnosti
Rekapitulace výnosů řepky ozimé v roce 2005
6. 12. 11 | afalon
21. 11. 11 | Rumex acetosella
6. 10. 11 | divoký chmel
6. 10. 11 | GLYFOGAN 480 SL
3. 7. 11 | Růže - pilatka dřeňová, pilatka prýtová
09. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Vsisko u Olomouce
10. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Černá Hora u Brna
13. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Libčany u Hradce Králové
14. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Červený Újezd u Prahy
16. 01. 2012 - 01. 03. 2012
Seminář Energen 2012
Doporučujeme výhodný nákup totálních herbicidů - Roundup, Glyfogan, Dominátor a Garlon pro postřik Vašich zahrad a širokou nabídku travních směsí pro zakládání Vašich trávníků za bezkonkurenční ceny na agromanualshop.cz
Doporučujeme hliníkové žebříky, hliníkové lešení a hliníkové přepravní boxy pro kutily i profesionály.