
Pozastavení rozhodnutí o registraci u přípravku Euparen Multi a Hatrick z důvodu zvláštního rostlinolékařského opatření.
Podle informací ze Spolkové republiky Německo nově zjištěný, dříve neznámý půdní metabolit N,N-dimethylsulfonamid může proniknout do vody určené k vodárenskému zpracování v koncentracích přesahujících příslušný unijní limit. Při desinfekci vody metodou ozonizace bez následné filtrace na aktivních filtrech se tento metabolit transformuje na nežádoucí N,N-dimethylnitrosamin. O rozsahu použití metody ozonizace v České republice není v současné době dostupný žádný přehled.
Toto rozhodnutí platí do doby předložení relevantních studií týkajících se nově zjištěného metabolitu N, N-dimethylsulfonamid a jeho možné transformace na N, N-dimethylnitrosamin a jejich vyhodnocení SRS. Tyto studie se společnost pokusí předložit v již v průběhu roku 2007.
Zavedení tohoto nařízení znamená, že oba zmíněné přípravky nesmí být uváděny na trh a používány. Není možné spotřebovávat ani skladové zásoby a přípravky v malospotřebitelském balení. Případné zásoby na skladech budou od distributorů zpětně odkupovány společností Bayer s.r.o. za jejich nákupní ceny.
Zdroj: http://www.bayercropscience.cz/
Oznámení Státní roslinolékařské správy:
Státní rostlinolékařská správa upozorňuje distributory přípravků na ochranu rostlin a uživatele přípravků (spotřebitele) na ochranu rostlin, že dne 30. března 2007 nabylo právní moci Mimořádné rostlinolékařské opatření č.j. SRS 003258/2007 ze dne 12.3.2007, vydané v souladu s ust. § podle § 76 odst. 1 písm. f) zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, ve znění pozdějších předpisů, kterým se zakazuje uvádění na trh a používání přípravku EUPAREN MULTI (reg. č. 4348-3) a přípravku HATTRICK (reg. č. 3948-3) držitele rozhodnutí o registraci firmy Bayer CropScience AG, Monheim, Německo. Důsledkem tohoto rozhodnutí je plošný zákaz přípravky uvádět na trh a používat od data 30. března 2007.
Státní rostlinolékařská správa upozorňuje distributory přípravků na ochranu rostlin a uživatele přípravků (spotřebitele) na ochranu rostlin, že dne 30. června 2007 končí uvádění na trh přípravku Velpar 5 G (reg. č. 1173-1) držitele rozhodnutí o registraci firmy NeraAgro spol. s r.o., ul. Práce 657, 277 11 Neratovice a přípravku Velpar 90 WSP (reg. č. 3367-0) držitele rozhodnutí o registraci firmy DuPont CZ s.r.o., Pekařská 14/628, 155 00 Praha 5 Používání těchto přípravků je povoleno nejdéle do 31. prosince 2007.
Spolupráce pěstitelů a katedry rastlinné výroby FAPZ SPU v Nitre
Acloman – zákaz uvádění na trh a používání
1. Life Sciences Film Festival 2011
Bayer CropScience - další impulsy k růstu
Odborná diskuze na Agromanuálu.cz
G8 varuje: Dvojnásobná potřeba potravinářské produkce do roku 2050 nebo potravinové krize
Výsledek evropského hlasování o použití přípravků
Falzifikáty přípravků míří na evropský trh
Pozastaveny restrikce flusilazole
Spuštěn internetový obchod AgromanualShop.cz
Dar na obnovu Mendelovy genetické zahrady
Pozastavení rozhodnutí o registraci
Chyby v Přehledu registrovaných přípravků 2007
Chemtura Europe Ltd. - nový název společnosti
Rekapitulace výnosů řepky ozimé v roce 2005
6. 12. 11 | afalon
21. 11. 11 | Rumex acetosella
6. 10. 11 | divoký chmel
6. 10. 11 | GLYFOGAN 480 SL
3. 7. 11 | Růže - pilatka dřeňová, pilatka prýtová
09. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Vsisko u Olomouce
10. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Černá Hora u Brna
13. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Libčany u Hradce Králové
14. 02. 2012
Sladovnický ječmen - pokrok v technologii a možnosti trhu - Červený Újezd u Prahy
16. 01. 2012 - 01. 03. 2012
Seminář Energen 2012
Doporučujeme výhodný nákup totálních herbicidů - Roundup, Glyfogan, Dominátor a Garlon pro postřik Vašich zahrad a širokou nabídku travních směsí pro zakládání Vašich trávníků za bezkonkurenční ceny na agromanualshop.cz
Doporučujeme hliníkové žebříky, hliníkové lešení a hliníkové přepravní boxy pro kutily i profesionály.