Chemap Agro s.r.o.

Čisté pole je vizitkou každého pěstitele

24. 05. 2017 Ing. Eva Kabylová; Syngenta Czech s.r.o. Plevele Zobrazeno 311x

Na zdravé a čisté pole je vždy krásný pohled. Každému dokazuje správně zvolenou technologii a optimální péči toho, kdo se o ně stará. Je tou nejlepší vizitkou každého pěstitele. Na druhou stranu, i pole zaplevelená bývají nepřehlédnutelná. Ale tím se nikdo rád nechlubí. A když plevelné trávy v obilninách přerostou tak, že se v nich kulturní plodina ztrácí, je to pro pěstitele nejen špatná vizitka, ale především jistá významná ztráta na výnose.

Agromanualshop.cz- Figaro - glyfosát za výhodnou cenu

Trávy dokážou být velmi silným protivníkem a boj s nimi je často obtížný. Některé druhy dokáží navíc na zbraně použité pěstitelem po čase vyzrát a obrnit se proti účinku použitých zbraní - herbicidů. Tento jev známe pod názvem rezistence a vyskytuje se na našich polích bohužel stále častěji. Potom je třeba sáhnout po zbrani jiné a účinnější. A přesně takovou je Axial Plus. Herbicid, který zbaví pole všech hlavních jednoděložných plevelů a poradí si i s rezistentní chundelkou metlicí. Pěstitelé, kteří Axial používají, to dobře ví. Jejich pole jsou pak jejich chloubou a vizitkou té nejlepší péče.

Obr. 1: Testování účinnosti přípravků na rezistentní populace chundelky metlice dokazuje spolehlivost Axialu Plus, odumřelé rostliny potvrzují účinnost i na tyto problematické populace
Obr. 1: Testování účinnosti přípravků na rezistentní populace chundelky metlice dokazuje spolehlivost Axialu Plus, odumřelé rostliny potvrzují účinnost i na tyto problematické populace

Herbicid Axial Plus obsahuje účinnou látku pinoxaden ze skupiny fenylpyrazolinů. Zajišťuje nejvyšší úroveň ochrany proti všem hospodářsky významným trávovitým plevelům v obilninách, jako je oves hluchý, chundelka metlice a psárka polní. Výborně účinkuje na béry, jílky, ježatky lesknice, prosa a dobře řeší výdrol ovsa.

Společnost Syngenta již několik let provádí testování populací chundelky metlice ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, kde každoročně analyzují desítky a desítky odebraných vzorků (obr. 1) Výsledky dokazují, že účinná látka pinoxaden má svůj nezastupitelný význam z pohledu antirezistentních strategií. Účinnost přípravků inhibujících enzym acetyl-koenzym A karboxylázu (kam patří pinoxaden) je velmi vysoká i na populace, které jsou rezistentní vůči inhibitorům enzymu acetolaktát syntázy (ALS).

inz axial

Související články

Roundup Flex
- náskok ve vývoji glyfosátů

09. 10. 2017 Ing. Miroslav Hrobský; Monsanto ČR s.r.o Plevele Zobrazeno 184x

BeFlex, Chlortoluron 500 a Danadim Progress - spolehliví strážci ozimých obilnin

25. 09. 2017 Ing. Martin Běhal; AgroProtec s.r.o. Plevele Zobrazeno 243x

Chocker® = antirezistentní řešení budoucnosti proti chundelce metlici

02. 09. 2017 Ing. Jan Truneček, Ing. Matúš Czakó; BASF Plevele Zobrazeno 330x

Brasan - zvítězte v zápase s pleveli v řepce

18. 08. 2017 RNDr. Ondřej Skala; Syngenta Czech s.r.o. Plevele Zobrazeno 322x

Možnosti regulace plevelů v ozimé řepce

15. 08. 2017 Doc. Ing. Miroslav Jursík, Ph.D., Prof. Ing. Josef Soukup, CSc.; Česká zemědělská univerzita v Praze Plevele Zobrazeno 713x

Další články v kategorii Plevele

Agro Aliance
Syngenta Czech s.r.o.
AgromanaualShop.cz Roundup

Kalendář akcí

Prohlédnout vše

Upozornění

Veškeré údaje uvedené na webu www.agromanual.cz jsou pouze informativní, při použití přípravků se řiďte etiketou přípravku.

Anketa

Jak se Vám líbí nové názvosloví chorob a používáte je?
16%
5%
3%
22%
4%
49%
detail