Limagrain
Limagrain
Limagrain

AGRA

Kestom® - biologický pomocný přípravek na podporu růstu rostlin

04. 07. 2022 RNDr. Jana Volková; Monas technologies Technologie pěstování Zobrazeno 1404x

Kestom® je biologický pomocný přípravek na podporu růstu rostlin obsahující spory houby Trichoderma atroviride. Tato houba se vyskytuje v půdě přirozeně a má schopnost rozkládat organické zbytky v půdě a tím zvyšovat pro rostliny dostupné živiny. Kestom zvyšuje počet vzešlých rostlin i nárůst biomasy pěstovaných rostlin. Napomáhá proti abiotickým stresovým faktorům.

Proseeds

Kestom

Půda na každém poli je samostatný a velmi složitý svět. Je tak složitý, že ho různí analytici nazývají „černá skříňka“ a do analýz půd se jim většinou nechce.

Přesto pěstitel musí řešit problematiku, že některé plodiny mu na pozemku nerostou dobře. Můžou to být rezidua pesticidů, těžké kovy nebo často si takovou situaci zapříčinil sám - nedodržováním osevního postupu.

Kestom

Kestom® - Trichoderma atroviride, kmen KE100M
Kmen KE100M je uložen ve Sbírce mikroorganizmů.

Fyziologické znaky: optimální teplota růstu - cca 25–30 °C. Druhy rodu Trichoderma vyžadují všeobecně vyšší vlhkost v prostředí než jiné mikroskopické houby.

Výskyt: celosvětové rozšíření - půda, vlhké dřevo a rostlinné zbytky; pohroma pro pěstírny hlívy.

Jak napomoci zlepšení úrodnosti půdy? Právě pro vás jsme vyvinuly pomocný přípravek Kestom®. Aplikace fungicidů do půdy je zakázaná a přípravek Kestom® je do půdy registrován. Je to tedy oficiální možnost, jak zlepšit kvalitu půdy pro vaše pěstování nejrůznějších plodin.

Dávkování je 2,0 kg/ha.

Klíčové doporučení je na problémové pole po sklizni současné plodiny aplikovat Kestom® postřikem a zapravit. Přestože Trichoderma patří mezi rychle rostoucí houby, první efekt můžete zaznamenat ne dříve než za 3 týdny, ale lépe za delší dobu.

Ne všechny kroky současných technologií pěstování plodin půjdou nahradit biologickými přípravky, ale něco se určitě povede.

Kestom

Pro další dotazy kontaktujte:

  • Ing. P. Jirmus - 603268440
  • Ing. P. Vysloužil - 733373610
  • F. Kletečka - 723846751
  • Dr. J. Volková - 775129876
  • Dr. D. Novotný - 777664756

Související články

Netradiční druhy pícnin k produkci bioplynu

13. 11. 2023 Ing. Antonín Kintl a kol. Technologie pěstování Zobrazeno 484x

Pěstování minoritních olejnin: světlice barvířská

25. 10. 2023 Ing. Zuzana Kubíková, Ph.D., Ing. Melanie Langová; Zemědělský výzkum, spol. s r. o., Troubsko Technologie pěstování Zobrazeno 628x

Meziplodiny a přímé setí, zkušenosti SIUZ

23. 10. 2023 Ing. Martina Poláková; Spolek pro inovace a udržitelné zemědělství, z.s. Technologie pěstování Zobrazeno 879x

Základní přehled podmínek dotace na agrolesnické systémy

06. 10. 2023 Ing. Tereza Humešová, Ph.D.; Český spolek pro agrolesnictví Technologie pěstování Zobrazeno 907x

Další články v kategorii Technologie pěstování

detail