Limagrain
Limagrain
Limagrain

Chemap Agro s.r.o.

Začněte posouvat hranice výnosu

15. 02. 2018 Ing. Vladimír Sys; Sumi Agro Czech, s.r.o. Stimulace Zobrazeno 465x

Budoucnost ochrany rostlin v Evropě? Otázka, za jejíž správné zodpovězení by management nejedné společnosti udělil tučnou odměnu. Vzhledem k rostoucím omezením použití pesticidů se zdá, že bude hodně dozelena.

Agronutrition

Společenská poptávka (rozuměj neodborná veřejnost) jednoznačně tlačí na snižování spotřeby pesticidů v rostlinné výrobě. Tento trend, který je nejvíce patrný např. ve Francii, zachytili i v Japonsku. Po několikaletém hledání a prověřování mnoha laboratoří společnost Sumi Agro v roce 2017 investičně vstoupila do rodinné španělské firmy Futureco. Španělé se v oblasti agrobiotechnologických společností naprosto vymykají. Stojí za nimi dlouhodobý špičkový výzkum a vývoj, letité ověřování v praxi a ojedinělý přístup k výrobě preparátů. Prvním zástupcem, který budete letos moci vyzkoušet, je stimulátor a odstraňovač následků stresu Kaishi.

Kaishi je postaveno na aminokyselinách. Tím co ho naprosto odlišuje od podobných prostředků je, že jsou obsaženy pouze L-izomery aminokyselin. Jen ty jsou biologicky aktivní a tvoří se z nich bílkoviny. Zdrojem je rostlinná biomasa (odpadá problém s bezpečností potravin oproti případu, kdy se využívají živočišné zbytky), ze které se aminokyseliny získávají totální enzymatickou hydrolýzou. Výsledkem je velice čistý, kdykoliv opakovatelný (nejsou rozdíly mezi šaržemi) preparát s naprosto jasným aminogramem. Kaishi obsahuje 17 volných L-aminokyselin, které jsou díky rostlinnému původu v ideálním poměru pro plodiny. Tyto skutečnosti stojí za vysokou účinností Kaishi.

Kdy Kaishi používat? V zásadě bychom použití mohli rozdělit na dvě oblasti. První z nich je kdykoliv, když rostliny prošly stresujícími podmínkami jako je mráz, aplikace méně vhodných herbicidů, nedostatek vody, sluneční úpal, zasolení/přehnojení (N) nebo napadení patogeny. Kaishi pomáhá regeneraci a rychlému návratu do normálu. Druhou oblastí je potřeba podpory metabolizmu rostliny. Kromě zmiňovaných stresových případů se jedná o období, kdy rostliny ukládají zásobní látky. Stimulovat se vyplatí zejména olejniny (řepka, mák). Kromě pozitivního vlivu na olejnatost Kaishi podporuje zpevňování buněčných stěn, což se při správně načasované aplikaci projeví pevnějšími šešulemi řepky.

U Kaishi dbejte na použití dostatečného množství postřikové jíchy. Perfektní vstřebávání pletivy rostlin stojí za výbornou odolností proti smyvu deštěm po 30 min od aplikace. Možné je jeho použití s fungicidy, regulátory růstu, kapalnými hnojivy (mimo DAM 390) a insekticidy. Pozitivní přínos pro olejniny, zejména řepku, předurčuje Kaishi partnerství s excelentním Mospilanem (2 kg Mospilan 20 SP + 40 l Kaishi).

Na přelomu roku se opět potvrdil vynikající ekotoxikologický profil Mospilanu 20 SP. V době, kdy ostatní neonikotinoidy balancují na hraně zákazu uvádění na trh, Mospilan obdržel v Evropě zelenou na dalších 15 let. Můžete tak vsadit nejen na spolehlivou a dlouhodobou ochranu před klíčovými škůdci, nejširší registraci na trhu, ale i na bezpečnost při použití. Vždyť v době květu řepky, asi nejčastější aplikaci Mospilanu 20 SP (bejlomorka kapustová, krytonosec šešulový, 180 g/ha), je každý postřikovač pod drobnohledem okolních včelařů. Na bezpečnost a spolehlivost se spolehněte i na jaře (krytonosec čtyřzubý, řepkový - 120 g/ha) nebo v době před květem (blýskáček olejkový - 100 g/ha).

Balíček Mospilan + Kaishi je tandem, který vám pomůže posunout hranice výnosu zase o kousek dál.

inz

Související články

Vliv stimulátorů fyziologických procesů na fytotoxické působení herbicidů

03. 12. 2018 Ing. Jaroslav Šuk, Ing. Jaromír Šuk, Ing. Eva Zusková; Česká zemědělská univerzita v Praze Stimulace Zobrazeno 237x

Prínos ošetrenie repky ozimnej prípravkami Galleko v sezóne 2017/18

16. 09. 2018 Mgr. Martin Šotik; Galleko® Stimulace Zobrazeno 285x

Galleko koreň - zabezpečí vynikajúci štart repiek

16. 08. 2018 Mgr. Martin Šotik; Galleko Stimulace Zobrazeno 222x

Pokusy se stimulací sóji v roce 2017

26. 07. 2018 Ing. Přemysl Štranc, Ph.D. a kol. Stimulace Zobrazeno 294x

Galleko® špeciál - kvalitné oziminy s kvalitným štartom

17. 07. 2018 Mgr. Martin Šotik; Galleko® Stimulace Zobrazeno 253x

Další články v kategorii Stimulace

Agro Aliance
AG NOVACHEM s.r.o.
Slunečnice - Syngenta
Kniha Biologie a regulace plevelů  - Novinka 2018

Kalendář akcí

Prohlédnout vše

Upozornění

Veškeré údaje uvedené na webu www.agromanual.cz jsou pouze informativní, při použití přípravků se řiďte etiketou přípravku.

Anketa

Jak se Vám líbí nové názvosloví chorob a používáte je?
24%
6%
5%
16%
5%
44%
detail