Chemap Agro s.r.o.

Začněte posouvat hranice výnosu

15. 02. 2018 Ing. Vladimír Sys; Sumi Agro Czech, s.r.o. Stimulace Zobrazeno 728x

Budoucnost ochrany rostlin v Evropě? Otázka, za jejíž správné zodpovězení by management nejedné společnosti udělil tučnou odměnu. Vzhledem k rostoucím omezením použití pesticidů se zdá, že bude hodně dozelena.

Agronutrition

Společenská poptávka (rozuměj neodborná veřejnost) jednoznačně tlačí na snižování spotřeby pesticidů v rostlinné výrobě. Tento trend, který je nejvíce patrný např. ve Francii, zachytili i v Japonsku. Po několikaletém hledání a prověřování mnoha laboratoří společnost Sumi Agro v roce 2017 investičně vstoupila do rodinné španělské firmy Futureco. Španělé se v oblasti agrobiotechnologických společností naprosto vymykají. Stojí za nimi dlouhodobý špičkový výzkum a vývoj, letité ověřování v praxi a ojedinělý přístup k výrobě preparátů. Prvním zástupcem, který budete letos moci vyzkoušet, je stimulátor a odstraňovač následků stresu Kaishi.

Kaishi je postaveno na aminokyselinách. Tím co ho naprosto odlišuje od podobných prostředků je, že jsou obsaženy pouze L-izomery aminokyselin. Jen ty jsou biologicky aktivní a tvoří se z nich bílkoviny. Zdrojem je rostlinná biomasa (odpadá problém s bezpečností potravin oproti případu, kdy se využívají živočišné zbytky), ze které se aminokyseliny získávají totální enzymatickou hydrolýzou. Výsledkem je velice čistý, kdykoliv opakovatelný (nejsou rozdíly mezi šaržemi) preparát s naprosto jasným aminogramem. Kaishi obsahuje 17 volných L-aminokyselin, které jsou díky rostlinnému původu v ideálním poměru pro plodiny. Tyto skutečnosti stojí za vysokou účinností Kaishi.

Kdy Kaishi používat? V zásadě bychom použití mohli rozdělit na dvě oblasti. První z nich je kdykoliv, když rostliny prošly stresujícími podmínkami jako je mráz, aplikace méně vhodných herbicidů, nedostatek vody, sluneční úpal, zasolení/přehnojení (N) nebo napadení patogeny. Kaishi pomáhá regeneraci a rychlému návratu do normálu. Druhou oblastí je potřeba podpory metabolizmu rostliny. Kromě zmiňovaných stresových případů se jedná o období, kdy rostliny ukládají zásobní látky. Stimulovat se vyplatí zejména olejniny (řepka, mák). Kromě pozitivního vlivu na olejnatost Kaishi podporuje zpevňování buněčných stěn, což se při správně načasované aplikaci projeví pevnějšími šešulemi řepky.

U Kaishi dbejte na použití dostatečného množství postřikové jíchy. Perfektní vstřebávání pletivy rostlin stojí za výbornou odolností proti smyvu deštěm po 30 min od aplikace. Možné je jeho použití s fungicidy, regulátory růstu, kapalnými hnojivy (mimo DAM 390) a insekticidy. Pozitivní přínos pro olejniny, zejména řepku, předurčuje Kaishi partnerství s excelentním Mospilanem (2 kg Mospilan 20 SP + 40 l Kaishi).

Na přelomu roku se opět potvrdil vynikající ekotoxikologický profil Mospilanu 20 SP. V době, kdy ostatní neonikotinoidy balancují na hraně zákazu uvádění na trh, Mospilan obdržel v Evropě zelenou na dalších 15 let. Můžete tak vsadit nejen na spolehlivou a dlouhodobou ochranu před klíčovými škůdci, nejširší registraci na trhu, ale i na bezpečnost při použití. Vždyť v době květu řepky, asi nejčastější aplikaci Mospilanu 20 SP (bejlomorka kapustová, krytonosec šešulový, 180 g/ha), je každý postřikovač pod drobnohledem okolních včelařů. Na bezpečnost a spolehlivost se spolehněte i na jaře (krytonosec čtyřzubý, řepkový - 120 g/ha) nebo v době před květem (blýskáček olejkový - 100 g/ha).

Balíček Mospilan + Kaishi je tandem, který vám pomůže posunout hranice výnosu zase o kousek dál.

inz

Související články

Jarná regenerácia ozimných obilnín prípravkami Galleko®

14. 04. 2019 Mgr. Martin Šotik; Galleko Stimulace Zobrazeno 340x

Lze ovlivnit počet produktivních odnoží a konečný výnos pšenice ozimé?

30. 03. 2019 Ing. Radoslav Koprna, Ph.D.; Univerzita Palackého v Olomouci, Ing. Jiří Petrásek, Ing. Jan Šamalík; Chemap Agro s.r.o. Stimulace Zobrazeno 457x

Prípravky Galleko® a ich prínos pri pestovaní repky ozimnej

17. 03. 2019 Mgr. Martin Šotik; Galleko Stimulace Zobrazeno 297x

Prípravky Galleko a ich význam v období sucha

14. 02. 2019 Mgr. Martin Šotik; Galleko Stimulace Zobrazeno 420x

Vplyv prípravkov Galleko na jednotlivé hybridy kukurice

15. 01. 2019 Mgr. Martin Šotik; Galleko Stimulace Zobrazeno 427x

Další články v kategorii Stimulace

detail