Chemap Agro s.r.o.

Pouze jedna šance

27. 03. 2017 Ing. Jana Doubková, Ph.D.; Bayer CropScience Choroby Zobrazeno 211x

Kvalitní osivo je základním předpokladem pro využití výnosového potenciálu a dosažení rentabilních výnosů zrna. Kvalita osiva ovlivňuje jak polní vzcházivost, tak i vyrovnanost porostu. Pro tvorbu výnosotvorných prvků je důležitá optimální hustota porostu. Pro dosažení všech zmíněných parametrů je potřeba kvalitní osivo ochránit vhodným mořidlem, neboť choroby přenosné osivem a půdou není možné zastavit foliární aplikací fungicidů. Máte tedy pouze jednu šanci ochránit svůj porost před chorobami přenosnými osivem a půdou. Zvolte tu nejlepší.

Agromanualshop.cz- Figaro - glyfosát za výhodnou cenu

Raxil Star

Mořidlo Raxil Star pomáhá zabránit ztrátám při vzcházení, zejména ty způsobené patogenem Fusarium spp. a poskytuje také ochranu proti obtížně kontrolovatelným chorobám ječmene. Raxil Star je moderní fungicidní mořidlo speciálně vyvinuté a zkombinované pro ječmen.

Klíčové výhody a benefity

  • zajišťuje nejvyšší účinnost proti hnědé skvrnitosti a pruhovitosti ječmene,
  • zvyšuje odolnost rostlin proti stresovým faktorům,
  • optimalizuje vzcházení a vyrovnanost porostu.

Jak získat to nejlepší z Raxil Star?

Kvalita aplikace je důležitá k tomu, abyste získali to nejlepší z Raxil Star. Je důležité dbát na čistotu osiva před mořením. Tím snížíte nejenom prašnost, ale díky snížené prašnosti zajistíte, že mořidlo bude aplikováno na zrno, nikoli na prach a nečistoty. Důležité je také dodržovat správnou recepturu mořící suspenze a dobře nastavený čas během mořícího procesu. Kalibrace mořičky je také nezbytnou součástí úspěchu.

Důležíté k zapamatování

Výnos jarního ječmene je způsoben především počtem zrn na m2. Rychlost klíčení je důležitá u jarních plodin z hlediska vlivu na růst a vývoj listového aparátu a na kořenový systém, který napomáhá minimalizovat vliv nedostatku vláhy a výživy.

Raxil Star je součástí programu

Raxil Star je počáteční bod v programu pro kontrolu chorob ječmene. Pro zajištění maximálního užitku, použijte pro ochranu proti listovým chorobám ječmene širokospektrální fungicidy– Delaro, Hutton či Boogie Xpro a jako specialistu na klasová fuzária Prosaro.

Redigo Pro

Mořidlo Redigo Pro má komplexní fungicidní působení nezávislé na pěstitelských podmínkách, určené do všech obilnin.

Klíčové výhody a benefity

  • nejspolehlivější specialista na Fusarium spp.,
  • vysoká koncentrace účinných látek,
  • bez výkyvu v účinnosti,
  • výrazná stimulace vitality a výkonnosti rostlin,
  • do všech obilnin.

Doporučení aplikace

Mořidlo Redigo Pro je registrováno proti snětem v dávce 0,5 l/t a plně svojí účinností nahrazuje oblíbený a osvědčený Lamardor 400 FS. V případě požadavku na zvýšenou účinnost proti fuzariózám a plísni sněžné doporučujeme dávku 0,65 l/t. Je mimořádně vhodným řešením v lokalitách se zvýšenou pravděpodobností výskytu fuzarióz (např. minimalizace půdy, rizikové předplodiny, necertifikované osivo..). S mořidlem Redigo Pro lze pracovat na všech typech mořiček, které zaručují přesné a rovnoměrné dávkování mořícího roztoku.

Důležité k zapamatování

Vhodnou koncentrací účinných látek zajišťuje Redigo Pro ochranu obilky proti houbovým patogenům přenosným osivem a půdou bez výkyvu v účinnosti a stává se nejspolehlivějším specialistou na Fusarium spp. Lze jej použít do všech druhů obilnin.

Redigo Pro je součástí programu

Mořidlo Redigo Pro je počáteční bod v programu pro kontrolu chorob ječmene, pšenice i dalších druhů obilnin. Pro zajištění maximálního užitku, použijte pro ochranu proti listovým chorobám obilnin širokospektrální fungicidy - Delaro, Hutton či Boogie Xpro a jako specialistu na klasová fuzária fungicid Prosaro.

inz raxil star

Související články

Uplatňování systému integrované ochrany rostlin v souvislosti se změnou legislativy - Rezistence ječmene vůči padlí

19. 08. 2017 Doc. Ing. Antonín Dreiseitl, CSc.; Agrotest fyto, s.r.o., Kroměříž Choroby Zobrazeno 211x

Fungicid nové generace představen na poli

16. 08. 2017 Ing. Petr Štěpánek, Ph.D.; Agromanuál Choroby Zobrazeno 266x

Choroby sóje

14. 08. 2017 Ing. Peter Mižík; Agrofert, o. z. Choroby Zobrazeno 209x

Rezistence obilnin vůči viru žluté zakrslosti ječmene

03. 08. 2017 Ing. Jana Chrpová, CSc. a kol. Choroby Zobrazeno 241x

Na které mořidlo byste měli letos vsadit?

02. 08. 2017 Ing Renata Salavová; Syngenta Czech s.r.o. Choroby Zobrazeno 234x

Další články v kategorii Choroby

Agro Aliance
Syngenta Czech s.r.o.
AG NOVACHEM s.r.o.
Saaten Union CZ
AgromanaualShop.cz Roundup

Kalendář akcí

Prohlédnout vše

Upozornění

Veškeré údaje uvedené na webu www.agromanual.cz jsou pouze informativní, při použití přípravků se řiďte etiketou přípravku.

Anketa

Jak se Vám líbí nové názvosloví chorob a používáte je?
15%
6%
2%
24%
4%
50%
detail